O czym musimy pamiętać przy zakupie klocków plastikowych

Posted on

Tylko i wyłącznie zabawki atestowane

Gdy wybieramy klocki plastikowe dla dzieci np. w sklepie internetowym, to przede wszystkim warto zwrócić uwagę na samą jakość tworzywa, z którego zostały wykonane. Bardzo ważne jest to, czy model nas interesujący posiada wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi normami w Unii Europejskiej. W tym celu sięgnijmy po wyroby znanych, jak i renomowanych producentów, którzy się cieszą wśród klientów dużym zaufaniem. Warto także korzystać ze sprawdzonych sklepów, które sprzedają zabawki.

W dużych i średnich miastach znajdziemy bardzo szeroki wachlarz produktów wysokiej jakości, przeznaczonych dla użytkowników najmłodszych, jak i dzieci w szkolnym wieku. Unikajmy z kolei produktów o wątpliwym pochodzeniu, z uwagi na sam fakt, że bardzo często ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Produkty chińskiego pochodzenia nie tylko mogą zawierać ftalany szkodliwe, ale także mogą ulegać łatwo zniszczeniu, tworząc ostre krawędzie oraz pęknięcie. To właśnie plastik o niskiej jakości stanowić może pewnego rodzaju zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych pociech, a nie sam w sobie plastik.

Dobór klocków pod wiek dziecka

Przy zakupie klocków, czy też innej zabawki warto także pamiętać o tym, aby była ona bezpośrednio dostosowana do wieku naszego dziecka. Klocki, które są dedykowane użytkownikom najmłodszym, są oczywiście pozbawione wszelkich niewielkich elementów, które przez dzieci mogłyby zostać połknięte. Wśród zestawów dla dzieci najmłodszych, możemy znaleźć tak zwane wafle, a więc klocki, które są wykonane z plastiku miękkiego. Łączą się one ze sobą przy pomocy wypustek bardzo charakterystycznych.

Klocki tego typu pozwolą dzieciom na wykreowanie konstrukcji przestrzennych. Jednocześnie zapewniają mu zarówno bezpieczeństwo, jak i także frajdę. Wszystkie potrzebne nam informacje znajdziemy na opakowaniach klocków i zabawek, a więc nie ma w tym specjalnie nic skomplikowanego. Należy mieć to na uwadze.